روزهای تلخ و شیرین با حبه قندهای شیرین

برای اینکه فراموش نکنم...

روز دختر مبارک

  • ۱۹:۰۳

 بسم الله
عزیزدلم نور چشمم میوه قلبم
همیشه رسم بوده که بزرگترها برای کوچکترها نامه می نوشتند، وصیت می کردند، تجربه های زندگی را مرقوم می کردند، خواستم توصیه ها، تجربه ها، وصیت هایم را برایت بنویسم، اما دیدم باید برای خودم بنویسم.
باید برای خودم بنویسم تا یادم باشدعمل کنم تا تو یاد بگیری، بیاموزی، برایت الگو شود تا بتوانی مشق کنی، مثل مادرم. مادری که هیچ وقت توصیه هایش را برایم ننوشت، اما عمل کرد و من از او آموختم.
کاش لحظه ای فراموش نکنم چادر، پوشش، حجاب، یادگار حضرت مادر است که نسل به نسل، نفر به نفر، سینه به سینه به ما رسیده. امانتی که با جان و دل حفظ شده و یادگار مانده. دعا کن امانتدار خوبی باشم تا تو نیز دوستش داشته باشی، عاشق شوی، با او مانوس شوی و هیچ وقت از خودت جدایش نکنی.

مهربانم
دختر بودن افتخار است، نعمت است، حسنه است. قدر دختر بودن، زن بودن را بدان. آرزو می کنم هیچ زمانی، حتی لحظه ای آرزویت پسر بودن و مرد شدن نباشد. این همه لطافت و زیبایی و وقار نعمتی است که باید قدر بدانیم. خدا زن را آفرید تا ریحانه باشد، لطیف بماند. هیچ وقت سعی نکن کارهای مردانه بکنی، مردانه زندگی کنی، مردانه کار کنی. قدر روح لطیفی که هدیه الهی است را بدان. قدرت روح تو را هیچ مردی ندارد. پس با کار مردانه، روحیه مردانه، شغل های مردانه، خدشه دارش نکن. زن بمان، زنانگی کن، زندگی کن. مطمئن باش خدایی که ان بالاست حواسش به تک تک گل هایی که در زمین دنیا کاشته، هست. یادت باشد این گوهر را حراج نکنی، بیهوده خرج نکنی، ارزان نفروشی.

قندِعسلم
سعی کن،  دعا کن تا هدف خلقتت را بفهمی، درک کنی و به آن برسی. تلاش کن که دنیا جای تلاش است. مشکلات است، سختی ها وجود دارد، اما همیشه خدا هست، کمک می کند، یاری اش را می رساند و فقط صبر کن و نظاره کن. و تکیه کن به قدرت لاینتهی او که وعده داده: هرکس خدا را یاری کند، او یاری اش می کند... ایمان داشته باش به وعده اش، که او اصدق الصادقین است.

قند و نباتم
مهربانی سرمایه ای است رایگان که اگر حراج کنی، بیشتر می شود. نفعش اول به خودت می رسد و بعد به دیگرانی که با تو بودن برایشان لذت بخش می شود.

قندک زندگیم
امیدوارم هماره دست خدا را در همه کارهای زندگیت ببینی.
می بوسمت

پ.ن۱: برای عزیزترین خواهرزاده. همه خواهرزاده هایم، برایم عزیزترین هستند😉😊😗

پ.ن۲: به قول قدیمی ها، جنسمان جور است و هم گل پسر داریم و هم گل دختر... اما اخرش کدام دختر است و کدام پسر، بماند... قندِعسل، قندک و قندونبات، فراتر از جنسیت برایم عزیزند و هیچ فرقی برایم بخاطر جنسیت، با هم ندارند.

  • ۵۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
همه، مادرانه می نویسند، اما برای منی که تجربه اش نکردم، خاله بودن، دنیای ملسی است. اینجا عکس خواهرزاده ها را نخواهم گذاشت. دوست ندارم وقتی بزرگ شدند، فضای مجازی پر از عکس هایشان باشد. پس همه عکس های زیبای کودکانه، تزئینی است.
قند عسل، اولین خواهرزاده: چهارساله
قندک: بامزه، شیطون، ناز... با قند عسل، از یک مادرند. حدود دوسال
قند ونبات: ناز، لوس، می شود دخترخاله/پسرخاله دو تا وروجک دیگه...
قندی: فعلاً فسقل آخر، با قندِعسل و قندک، از یه مادرن و به قول قندِعسل، یه خانواده پنج‌نفری شدند.
دنبال کنندگان ۵ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
Designed By Erfan Powered by Bayan